UNDERVISERE

UNDERVISERE

Anna Christine Roy

Biologi | Filosofi
TOK
 

Bent Kramer

Matematik/Mathematic
 

Birthe Gransgaard Leth

97 85 43 00 | 23 84 82 99
Studievejleder | International økonomi | Afsætning
 

Charlotte Hoffmann Pedersen

Idræt | Dansk
 
 

Christian Donslund

97 85 43 00 | 24 83 70 65
Vicerektor | Administrationschef | Uddannelseschef (STX, HHX, EUD/EUX, 10. klasse)
 

Dina Tornøe Tougård Skøtt

Engelsk | Religion
 

Erling Høiberg

Bibliotekar
 
 

Flemming Skovgaard Due

Fysik | Matematik
 

Helle Hårhøj Jespersen

97 85 43 00
Elevcoach
 

Jeanette Garde Kongsgaard

Tysk | Dansk
 

Jens Kofoed-Nielsen

Billedkunst | Musik
 

Joseph Stanly DeVoir

History | Social studies | TOK | CAS coordinator
 
 

Johnny Evan Østergaard Nielsen

Historie | Religion
 
 

Lasse Blichfeldt Hansen

Samfundsfag | Historie
 

Lone Egeberg Stilling

Frisørfaglærer | Praktikpladskonsulent
 
 
 

Margit Donslund

Afsætning | Design | USF
 
 

Morten Rødgaard Jensen

97 85 43 00
30 35 25 93
IB Coordinator
 

Niels Haahr

Bioteknologi | Biologi | Kemi
 

Mogens Teit Matthiessen

Fysik | Matematik
 

Rikke Merrild Stenskjær

Dansk 10. kl. | Mad/Kreativ 10. kl. | Engelsk
 
 

Stine Fabian Lund

Dansk | Samfundsfag | Bestyrelsesmedlem, udpeget af medarbejderne
 

Søren Dybdal Andersen

Musik | Spansk
 

Tina Tscherning

Dansk
 

Anna Marie Steen Rasmussen

Matematik
Praktikpladskonsulent
 

Bettina Klara Uhrbrand

Afsætning | EØ | International økonomi | Salg & Service | Virksomhedsøkonomi | Økonomisk GF
 

Bodil Langbo Mikkelsen

97 85 43 00 | 24 87 61 94
Elevcoach
 

Christina Wisbech Liebum

Engelsk | Dansk
 
 

Elizabeth Pia Holm

Dansk | Engelsk
 
 
 

Flemming Johannsen

Geografi | Matematik | Samfundsfag
 

Claes Fisher

Fysik
 
 

Frank ter Beek

Engelsk | Idræt
 
 

Hanne Rohde

Dansk | Historie
 
 

Jakob Hanghøj

Historie | Samfundsfag | Samtidshistorie
 

Jesper Nørgaard Andersen

Fysik | Matematik
 

Jørn Bay Nielsen

Biologi/Biology | Bioteknologi | Psykologi/Phychology
 

Karina Hyldal Nissen

Afsætning | Virksomhedsøkonomi | Young Enterprise | Iværksætteri
 

Lasse Vestergaard

International økonomi | Virksomhedsøkonomi | Afsætning | Innovation | Finansiering
 

Michael Kristensen

Bioteknologi | Kemi | Biologi
 
 
 

Mads Brinkmann Pedersen

97 85 43 00
Rektor | Udannelseschef HF
 

Matthew William Pilley

Psychology | Mathematics
 
 
 

Nynne Sharma

Kemi | Natur Videnskab | Biologi
 

Oana Rose-Maria Cutoi-Toft

English
 

Rikke Verner Todbjerg Larsen

97 85 43 00
Læsevejleder | Latin | Oldtidskundskab | Tysk
 

Stine Jensen

Idræt | Biologi
 
 

Tina Just Madsen

Spansk
 

Torben V. Nielsen

Engelsk | Privat økonomi | Idræt | Dansk
 

Anne-Kirstine Johansen

97 85 43 00 | 29 38 45 82
Læsevejleder | Studievejleder | Dansk | Tysk
 

Birgit Mølgaard Jeppesen

Matematik & Fysik
 

Brigitte von der Ohe

Bioteknologi | Kemi/Chemistry | TOK | Tysk
 
 

Christelle Vinther Nikolajsen

Engelsk/English | Dansk | Fransk | Erasmus + koordinator
 

Conrad Grant Jensen

Fysik/Physics | Kemi | Matematik
 
 
 

Elzena Theresa Kristensen

Biology HL/SL | Chemistry | CAS coordinator

Flemming K. Madsen

Dansk | Psykologi | Mediefag
 
 

Flemming Nielsen

Geografi | Idræt | Kostinspektor
 

Gorm Hansen

Matematik
 
 

Hanne Søllingvraa Fjord

Engelsk | Fransk
 

Jakob Thorgaard

Idræt | Samfundsfag
 
 

Jens Lind Christiansen

Engelsk (10. kl.) | Idræt (10.kl.)
 

Jesper Sigh

Historie | Erhvervsøkonomi | Studievejleder
 
 

Johan Tinus Hauge Engrob

Engelsk | Historie
 
 

Lars Juul Mikkelsen

20 33 25 23
Uddannelsesleder HTX
 

Lilli M. Lauritzen Adsersen

Erhvervsret | Erhvervsøkonomi | IT | Salg & Service
 
 

Michael Skjoldborg

Webmaster | Multimedier | Psykologi | Samfundsfag | Tysk
 
 

Maj Sorin Kristensen

Matematik
 

Randi Truelsen

 
 
 

Rune Jersin Vingborg

Samfundsfag | Idræt
 
 

Steen Hatting

Fysik | Idræt | Matematik 10. kl.
 
 
 

Tina Semrau

97 85 43 00
Studievejleder | Dansk | Psykologi | Tysk